cs / en
Aktuality
Technický helpdesk
po–čt 8.00–16.00, pá 8.00–15.00
helpdesk.registry@uzis.cz
222 269 999
Metodický helpdesk
po–čt 7.00–16.00, pá 7.00–15.00
helpdesk@uzis.cz
222 269 998/884
Modul asistované reprodukce (AR) je součástí Národního registru reprodukčního zdraví (NRRZ).
Účelem registru je evidence všech žen, u kterých byla zahájena ovariální stimulace nebo bylo zahájeno monitorování za účelem léčby sterility (sterility vlastní nebo sterility jiné ženy v případě darování oocytů) metodou mimotělního oplodnění (IVF) nebo příbuznými technikami. Sledování IVF cyklů zajišťuje nezbytné informace o způsobu, průběhu, výsledcích a případných komplikacích pro potřeby odborných zdravotnických pracovníků, Ministerstva zdravotnictví ČR, zdravotních pojišťoven i pro mezinárodní vykazování údajů. Získané informace umožňují hodnocení léčebných postupů a jsou využívány pro řízení a zkvalitňování péče o neplodné páry a pro realizaci státní politiky v oblasti asistované reprodukce a léčby sterility. Národní registr asistované reprodukce (NRAR) je celoplošným populačním registrem.
Statistickou jednotkou je léčba nebo sledování ženy s cílem o umělé oplodnění.
Zpravodajskou jednotkou je každé zdravotnické zařízení provádějící postupy a metody asistované reprodukce.
Od roku 2007 je NRAR provozován jako webová aplikace s centrální databází. Centra asistované reprodukce vkládají data do registru prostřednictvím internetového připojení přes zabezpečený protokol https.
Přístup do registru a přidělení uživatelské role schvaluje správce registru.
1. Identifikace cyklu a ženy
2. Výchozí zdravotní údaje
3. K čemu cyklus směřuje
4. Průběh cyklu
5. Jak jinak získány oocyty /emb. než odběrem z ovarií
6. Oplozování a vývoj
7. PGT
8. Embryotransfer
9. Komplikace
10. Shrnutí a uzavření cyklu
11. Zda otěhotněla (editovatelné pouze 3 měsíce od ukončení cyklu)
12. Redukce (editovatelné pouze 3 měsíce od ukončení cyklu)
13. Jak gravidita pokračovala a výsledek gravidity (lze provádět libovolně dlouho)
14. Ukončení skladování oo či emb., které už nebudou sledovány pro původní účel (lze provádět libovolně dlouho)
15. Volný text
Změny v datové struktuře Národního registru asistované reprodukce jsou spíše drobnějšího charakteru. Upraven byl číselník položky „zamýšlený cíl cyklu“, kde byla odstraněna položka „PGD“. Preimplantačnímu genetickému testování je nově věnovaný samostatný oddíl. Další změny se nacházejí v oddílu oocyty a embrya pocházející z jiného cyklu, kde nově rozlišujeme mezi oocyty vlastními a darovanými, čerstvými a mraženými. Upravena byla část věnovaná embryotransferu, u embryí se dále sleduje vývojová fáze dnů. Dále byly nově začleněny položky: důvod překročení věkové hranice, země současného pobytu, jde o aktuálně léčenou neplodnost, poznámka k indikaci ženy hlavní/vedlejší, je zamýšleno ICSI, je zamýšleno PGT, metoda získání spermií 2, datum oplození oocytů, počet zmrazených embryí s PGT a bez PGT, položka příslušnost k EU byla zaměněna za položku státní příslušnost.
ISSN: 2571-2268 Data uvedená v této publikaci vychází z údajů sbíraných v Národním registru reprodukčního zdraví – Národním registru asistované reprodukce. Publikace přináší ucelenou informaci o léčbě asistovanou reprodukcí v České republice. Zpracovávané údaje jsou v publikaci tříděny zejména podle věku ženy při zahájení cyklu, zamýšleného cíle cyklu a diagnózy ženy, resp. neplodného páru. |