Hlavní

RSS kanály

Oficiální symbol RSS kanáluCo je RSS ?

RSS je technologie, která umožňuje automatizované přebírání informací o novinkách a aktualizacích na www stránkách. Je určena uživatelům, kteří chtějí být rychle informováni o změnách na oblíbených www stránkách, bez jejich opakovaného navštěvování.

Co potřebuji pro čtení RSS zpráv z tohoto webu?

Program, neboli takzvanou "RSS čtečku", kterou si můžete zdarma stáhnout, ale je možné že ji najdete i ve svém oblíbeném prohlížeči. Kupříkladu je součástí moderních www prohlížečů nebo e-mail programů, viz například www.czilla.cz/rss (IE 7 a vyšší, Firefox, Thunderbird), nebo www.opera.com (Opera).

Internetovou adresu RSS souboru (takzvaný RSS kanál) si v čtečce, nebo prohlížeči nastavíte snadno. Obvykle si stačí ve webovém prohlížeči otevřít úvodní stránku oblíbeného www serveru a ve stavové liště se objeví ikona informující Vás o možnosti odebírání novinek.

RSS kanály:


Návod na přihlášení informačního kanálu v Internet Explorer

 

 1. Vyberte si jeden z výše uvedených RSS kanálů. Po kliknutí na Vámi vybraný odkaz RSS kanálu se Vám v horní části obrazovky zobrazí tento  text:

  Informační kanál
 2. Klepněte na možnost Přihlásit k odběru tohoto kanálu.
 3. Zadejte název informačního kanálu a vyberte složku, ve které chcete informační kanál vytvořit.
 4. Klikněte na tlačítko Přihlásit se k odběru.

   
  Přihlášení k odběru informačního kanálu
 5. Informační kanály lze zobrazit na kartě Informační kanály v Centru oblíbených položek. Chcete-li zobrazit informační kanály, klepněte na tlačítko Oblíbené a pak klepněte na kartu Informační kanály.
   
  Tip: Chcete-li přidat kanál na panel Oblíbené položky, přihlaste se k jeho odběru a zaškrtněte políčko Přidat na panel Oblíbené položky v dialogovém okně Přihlásit k odběru tohoto kanálu. Pokud jste se již k odběru kanálu přihlásili, můžete kliknutím na tlačítko Přidat na panel Oblíbené položky přidat daný kanál na panel Oblíbené položky.
   

  Prohlížení informačního kanálu na panelu Oblíbené položky